close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • PASZPORTY

 • ZAPISY NA ZŁOŻENIE WNIOSKU PASZPORTOWEGO

  Uprzejmie informujemy, że umawianie się na spotkanie ws. złożenia wniosku o paszport możliwe  jest WYŁĄCZNIE  za pośrednictwem systemu e-Konsulat:  https://secure.e-konsulat.gov.pl . Nie ma możliwości zapisania się na wizytę paszportową telefonicznie lub mailowo.
   

  REZYGNACJA Z WIZYTY

  Bardzo prosimy o rezygnację z wizyty paszportowej jeżeli nie zamierzają Państwo skorzystać z zarezerwowanego terminu.  W ten sposób oddadzą Państwo miejsce innym naszym obywatelom.

   

  PASZPORTY WYDAWANE OSOBOM PEŁNOLETNIM


  PASZPORTY WYDAWANE OSOBOM NIEPEŁNOLETNIM
   

  CENNIK WYROBIENIA PASZPORTU ORAZ ZNIŻKI W OPŁATACH PASZPORTOWYCH

   

  ODBIÓR / WYSYŁKA PASZPORTU

  Odbiory wyrobionych paszportów w godzinach:  Pn, Śr, Czw, Pt 9:00-11:00, Wt 16:00-18:00

   

  UTRATA PASZPORTU

   

  NADANIE NUMERU PESEL

   

  KERRY / MAYO - INFORMACJA DOTYCZĄCA AKTÓW URODZENIA DZIECI URODZONYCH W HR. KERRY I MAYO

   

  NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
   

   

   

  Gorąco zachęcamy Państwa, by planować termin spotkania w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Dublinie z odpowiednim wyprzedzeniem, uwzględniając upływ terminu ważności posiadanego dokumentu paszportowego.

   

  Jednocześnie informujemy, że przyśpieszenie terminu wizyty paszportowej jest możliwe WYŁĄCZNIE w udokumentowanych losowo przypadkach związanych np. z nagłą chorobą, śmiercią członka najbliższej rodziny lub kradzieżą dokumentów.

   

  Przypominamy również, że Wydział Konsularny Ambasady RP w Dublinie nie ponosi odpowiedzialności za straty finansowe w przypadku zakupu biletów lotniczych, zakupu wczasów oraz opłaconych już uroczystości rodzinnych przez osoby nieposiadające w dniu zakupu ważnych dokumentów tożsamości dla siebie oraz dzieci. Również, brak terminowej decyzji lub decyzje odmowne władz irlandzkich dotyczących paszportów dla dzieci nie uprawnia do skorzystania z procedury wydania dziecku polskiego paszportu w trybie wyjątkowym.

   

  Uprzejmie informujemy, że pomimo iż utrata ważności dokumentu paszportowego nie pozbawia jego posiadacza prawa przybycia na podstawie tego dokumentu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, do wyjazdu z Irlandii upoważnia jedynie ważny paszport lub dowód osobisty.


  UWAGA! Z dniem 26 czerwca 2012 r. dzieci, które dotychczas przekraczały granice na podstawie wpisu w paszporcie rodzica, przy przekraczaniu granicy muszą posiadać własny paszport. Prosimy rodziców, którzy mają wpisane dzieci do paszportów, aby niezwłocznie skontaktowali się z WK  (dublin.consul@msz.gov.pl) w celu umówienia wizyty i wydania nowego paszportu dziecku.  

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: