close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 20 marca 2018

  Ambasada RP w Dublinie w dniu 5 maja 2018 r. zorganizowała w Phoenix Parku w Dublinie, bieg PolskaÉire Run, ku uczczeniu 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W biegu wzięło udział ok. 700 uczestników, natomiast wraz z osobami towarzyszącymi wydarzenie przyciągnęło ok. 1000 osób.

  Głównym celem biegu PolskaÉire Run było upamiętnienie 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz przyjaźni Polsko-Irlandzkiej. Placówce w Dublinie zależało na zachęceniu do wzięcia udziału w biegu jak największej liczby przedstawicieli środowisk polskich i irlandzkich.

   

  PolskaÉire Run miał także na celu integrację międzypokoleniową. Najmłodszy uczestnicy biegu mieli zaledwie kilka lat, a najstarszy 68 lat. Biegi odbywały się na dystansach: 1 km (dzieci), 5 km i 10 km. Bieg był dobrą okazją do kształtowania w młodym pokoleniu zarówno zamiłowania do aktywności sportowej, jak i postaw patriotycznych. Dlatego bardzo cieszy, że udział w biegu wzięło ok. 350 dzieci.

   

  PolskaÉire Run odbył się w prestiżowej lokalizacji tj. Phoenix Parku w Dublinie (nieopodal rezydencji prezydenta Irlandii), na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym. Rangę wydarzenia podniosły także specjalnie na tę okazję przygotowane medale z logo „Niepodległa”, które pozwolą na zawsze utrwalić wspomnienia o biegu w pamięci uczestników. Zwycięzcy biegów otrzymali również puchary od Prezydenta RP, Pana Andrzeja Dudy.

   

  Wydarzenie wpisywało się w koncepcję organizowanego przez placówkę od kilku lat Festiwalu PolskaÉire. W tym roku bieg był wydarzeniem towarzyszącym i otwierającym Festiwal, w ramach którego planowanych jest ok. 160 wydarzeń na terenie Irlandii.   

   

  Pełen materiał zdjęciowy można obejrzeć tutaj

  Zdjęcia: R. Kostrzewa  

  PolskaEire_Run_img_0008_
  PolskaEire_Run_img_9983_
  PolskaEire_Run_tur_2846_
  PolskaEire_Run_tur_2873_
  PolskaEire_Run_tur_2887_
  PolskaEire_Run_tur_2949_
  PolskaEire_Run_tur_2946_
  PolskaEire Run
  Amb
  grzegorz sala
  IMG_2143

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: