close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • ORGANIZACJE POMOCOWE

 • Współpraca z Polonią w zakresie ochrony praw polskich pracowników na miejscowym rynku pracy

   

  Współpraca Ambasady RP w Dublinie ze środowiskami polskimi w Irlandii w zakresie problematyki ochrony praw polskich pracowników na miejscowym rynku pracy uległa znacznej intensyfikacji w ostatnich kilku latach. Związane jest to faktem aktywizacji i wzrostu zorganizowania Polonii w Irlandii przy jednoczesnym wzroście zapotrzebowania na oferowane wsparcie i doradztwo wśród Polaków.

   

  Do najważniejszych organizacji wyspecjalizowanych w sprawach pomocy pracownikom migrującym z którymi współpracuje Ambasada należą: Centrum Wsparcia i Integracji Together-Razem w Cork, Polska Sekcja Crosscare w Dublinie, Forum Pomocy Bezrobotnym w Limerick, Centrum Pomocy Psychologicznej „Parasol” w Dublinie, Centrum Konsultacyjne dla Uzależnionych w Dublinie oraz Centrum MyMind w Dublinie.

   

  Poradnia prawno-socjalna oraz punkt wsparcia edukacyjnego w Cork

   

  Program w 2012 r.

   

  W wyniku porozumienia z Centrum Wsparcia i Integracji Together-Razem Ambasada współorganizowała i współfinansowała w 2012 r. (kwiecień-wrzesień) pilotażowy projekt poradni prawno-socjalnej i punktu wsparcia edukacyjnego w Cork. Formuła projektu pozwoliła na udzielenie znacznego wsparcia i pomocy szerokiej grupie w drugim co do wielkości ośrodku miejskim w Irlandii. Działalność poradni i zajęcia edukacyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników projektu.

  Program w 2015 r.

   

  Projekt - nadal współfinansowany przez Ambasadę RP w Dublinie, skierowany jest głównie do osób znajdujących się w trudnej życiowej sytuacji, a jego głównymi zadaniami jest informowanie i wspieranie dostępu do informacji socjalno-prawnej przydatnej w rozwiązaniu problemów polskich migrantów. W ramach Poradni klienci będą mogli uzyskać poradę prawną od współpracującego z Centrum irlandzkiego prawnika przy asyście tłumacza czy uzyskać wsparcie z zakresu pomocy społecznej.

   

  Poradnia działa w następujące dni:

  • Poniedziałek od godziny 10.00 do 13.00 – Poradnictwo Socjalne i Mieszkaniowe
  • Wtorek od godziny 16.30 do 18.00 – Poradnictwo Prawne
  • Każda ostatnia środa miesiąca od 18.15 do 19.30 – Poradnictwo Prawne

   

  Aby skorzystać z usług należy się wcześniej zarejestrować telefonicznie: 021 4967743 w godzinach od 9.30 do 13.30 lub 0894137628 od 9.30 do 17.00 lub poprzez email: info@together-razem.org

  Można też osobiście przyjść do biura Centrum „Together-Razem” przy 17 George’s Quay od poniedziałku do piątku 9.30 do 13.30 i zarejestrować się na wizytę  w Poradni na określony termin.

   

  W ramach punktu wsparcia edukacyjnego Centrum „Together-Razem” zaprasza wszystkie mamy z dziećmi na spotkania w każdy wtorek od godziny 11.00 do 13.00. Dla seniorów w Centrum „Razem” znajduje się również specjalna oferta – program „Kawa czy Herbata”, który odbywa się w każdy wtorek od godziny 19.00 do 21.00. Ponadto, dla osób poszukujących pracy prowadzony jest program „Aktywator”, gdzie można poprawić swoje CV, przygotować sie do rozmowy kwalifikacyjnej, nauczyć angielskiego i technik samomotywacji czy dowiedzieć się, jak założyć swój własny biznes.

  Więcej szczegółów na stronie www.together-razem.org

   

  Zapraszamy !

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: