close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • FESTIWAL POLSKAÉIRE

 •  

   

  Dane szacunkowe mówią o 150 tysiącach obywateli polskich mieszkających w Irlandii, w wyniku czego język polski stał się drugim najczęściej używanym językiem na wyspie. Polacy mieszkają tu, pracują, zakładają rodziny i podróżują. Stali się oni bardzo ważną częścią społeczeństwa w Irlandii. Dlatego też w 2014 r. zrodziła się inicjatywa Festiwalu PolskaÉire, który ma na celu połączenie bogactwa i różnorodności kultur, narodowości oraz tradycji polskich i irlandzkich, a także pokazanie wkładu mieszkających w Irlandii Polaków w kulturową różnorodność Irlandii. Jest to też jedyny tego typu Festiwal w Irlandii, a jego współorganizatorem jest Ambasada RP w Dublinie.

   

  W 2015 roku Festiwal został zorganizowany po raz pierwszy i obejmował ok. 50 imprez na terenie całego kraju. W 2016 roku podczas drugiej edycji festiwalu wydarzeń było już ponad 100. Podczas trwania Festiwalu odbywają się wydarzenia kulturalne, sportowe, rodzinne oraz naukowe, w których udział mogą wziąć wszyscy zainteresowani.

   

  Więcej informacji o Festiwalu PolskaÉire można znaleźć na stronach:

   

  W razie pytań związanych ze współpracą w ramach Festiwalu PolskaÉire prosimy o kontakt na adres e-mail: polskaeire.festival@msz.gov.pl.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: